cyklinowanie parkietu

Na etapie wyposażania mieszkania lub generalnego remontu wiele osób decyduje się spełnić marzenie o drewnianej podłodze. Jest ciepła, trwała i odporna na zarysowania i zniszczenia w opozycji do powszechnie stosowanych paneli. O ile samo układanie parkietu jest procesem czasochłonnym – warto skierować się do sprawdzonej ekipy, która ma doświadczenie w tych pracach.

1. Układanie parkietu Kraków

2. Po położeniu podłogi nie zapominaj o lakierowaniu

3. Cyklinowanie parkietów pozwoli Ci cieszyć się podłogą przez długie lata

4. Skorzystaj z doświadczenia innych zadowolonych klientów

Układanie parkietu Kraków

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Krakowie lub jego bliskich okolicach, musisz wiedzieć, że układanie parkietu to dość wieloaspektowy proces, który wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i doświadczenia. Pierwszy etap stanowi pomiar wilgotności – może się okazać, ze odbierając mieszkanie od dewelopera powierzchnia Twojego mieszkania będzie miała zbyt dużą wilgotność. Pomoże w tym jednak położenie odpowiedniej żywicy, która pochłonie nadmiar wilgoci, a Tobie pozwoli przystąpić do umówienia terminu ekipy montażowej. W przypadku, gdy występuje problem z podłożem – na rynku istnieje wiele mas naprawczych, które pozwolą odpowiednio zagruntować powierzchnię.

Połowa sukcesu przy takich zleceniach opiera się także na odpowiednio wysuszonym drzewie. 

Po położeniu podłogi nie zapominaj o lakierowaniu

Lakierowanie parkietu z kolei pozwala zabezpieczyć świeżo położoną podłogę, a także wydobyć urok świeżej drewnianej struktury. Podczas wyboru ekipy, która się tym zajmie warto upewnić się, że ten proces składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest nałożenie lakieru podkładowego a potem 2-3 lakieru nawierzchniowego. Jest wiele rodzajów posadzek, co z kolei naturalnie generuje dobranie odpowiedniego lakieru. Wybór zależy tu nie tylko od odpowiedniego rodzaju drewna, ale i efektu, jakiego finalnie oczekuje klient.

Cyklinowanie parkietów pozwoli Ci cieszyć się podłogą przez długie lata

Cyklinowanie parkietów to etap, który należy powtarzać co kilka lat. Celem tego zabiegu jest w efekcie odnowienie wierzchniej warstwy parkietu. W tym procesie wykorzystuje się m.in. cykliniarkę krawędziową, a także polerkę. Po zakończeniu prac podłoga odzyskuje swój dawny blask i jest pozbawiona poprzednich usterek.

Skorzystaj z doświadczenia innych zadowolonych klientów

Niezależnie od tego, czy oczekujesz renowacji parkietów, a może cyklinowania parkietów – przed wybraniem odpowiedniej firmy warto sprawdzić jej historię i opinie. To właśnie zadowoleni klienci są najlepszą wizytówką firmy i zaświadczają o jej niezawodności.