oświetlenie wysokiej jakości w twoim domu

Ostateczną oprawą każdego wystroju wnętrza jest jego oświetlenie. Ma ono szczególne znaczenie po zmroku, jesienią oraz zimą, a także w przypadkach, gdy okna w pomieszczeniu są małe lub usytuowane po północnej stronie. Wówczas to od oświetlenia zależy komfort przebywania w domu i wynikające z niego dobre samopoczucie

Chcąc zapewnić w swoich wnętrzach oświetlenie wysokiej jakości, najlepiej stosować różnorodne lampy. Rozproszone w wielu kierunkach światło efektownie się prezentuje i w mniejszym stopniu męczy wzrok.  

Lampy sufitowe – podstawa oświetlenia w każdym pomieszczeniu 

Niezależnie od aranżacji danego pomieszczenia w Twoim domu, powinny znaleźć się w nim lampy sufitowe. Warto wybrać modele lamp, które nie przytłaczają swoją wielkością, jednak spełniają wymagane funkcje praktyczne i odznaczają się estetyką wykonania. Podczas doboru lampy sufitowej należy zwrócić uwagę także na zastosowany w niej gwint, który pozwala na dobór konkretnych żarówek. Popularny gwint to choćby GU10, który umożliwia stosowanie żarówek zarówno halogenowych, jak i LED.  

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na właściwościach estetycznych oświetlenia sufitowego, wybierz lampy wiszące, na przykład efektowne żyrandole. Bogate wzornictwo najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie. Jeżeli jednak preferujesz minimalizm, możesz wybrać modele lamp, które pozwalają na ustawienie preferowanego kąta świecenia. Takie właściwości gwarantują choćby różnorodne lampy Italux z kolekcji Josie, dzięki którym można oświetlić daną przestrzeń albo obszernie, albo punktowo. Może mieć to szczególne znaczenie, jeśli męczy Cię stałe źródło światła z góry lub chcesz na przykład poczytać książkę w rogu pokoju. Praktyczne rozwiązanie stanowią wielożarówkowe lampy sufitowe umieszczone idealnie na środku sufitu. Sterując ich kątem oświetlenia, można zadbać o optymalne doświetlenie całego pomieszczenia. 

Oświetlenie wysokiej jakości – kinkiety i lampy podłogowe 

Lampy kinkietowe mają w domach szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się w łazienkach, korytarzach oraz jako oświetlenie schodów. Mogą pełnić funkcję dekoracyjną w salonie lub sypialni, podświetlając na przykład obrazy lub inne dekoracje ścienne. Różnorodne lampy Italux zawierają zarówno minimalistyczne, jak i bogato zdobione kinkiety. Ich ważna właściwość to łatwość montażu do ściany, który można przeprowadzić w kilkanaście minut przy pomocy przejrzystej instrukcji.  

Dopełnieniem oświetlenia wysokiej jakości w salonie lub sypialni z pewnością są lampy podłogowe. Charakteryzują się one nie tylko dużą użytecznością, ale stanowią również dodatkową ozdobę dla pomieszczenia. Design lamp podłogowych jest bogaty i zróżnicowany. Można wybrać prosty model Celia marki Italux z oświetleniem górnym i lampą boczną na elastycznym ramieniu, która doskonale sprawdza się do czytania. Jeśli z kolei lampa podłogowa ma pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, można wybrać na przykład model Swan z licznymi żarówkami rozmieszczonymi na fantazyjnej konstrukcji.