Ocieplamy wnętrze salonu – 3 aranżacje z kominkiem. Poznaj nasze pomysły!

ByRedakcja

kw. 22, 2022
Montaż kominków Wrocław

Kominek w domu budzi same pozytywne uczucia. Nie tylko ogrzewa jego wnętrze, ale i nadaje mu wyjątkowego charakteru. Blask ognia stanowi idealne dopełnienie wieczornych rozmów w rodzinnym gronie lub też romantycznych spotkań tylko we dwoje. Kominek buduje przyjemną atmosferę i tworzy niepowtarzalny klimat. Warto więc wykorzystać go, by ocieplić wnętrze salonu, tworząc z niego idealne miejsce do wyjątkowych spotkań.

Wyjątkowy klimat spotkań w blasku ognia

Ogień towarzyszy człowiekowi niemalże od zawsze. Kiedyś pozwalał przetrwać, dziś natomiast rozgrzewa chłodne wieczory i daje sporo ciepła, gdy za oknem panują zimowe mrozy. Ogień, palący się w domowym kominku, budzi same przyjemne uczucia, zaspokajając przy tym potrzeby estetyczne. To nie tylko ciepło zewnętrzne, ale również i takie, które oddziałuje na zmysły, tworząc wyjątkowy klimat dla spotkań w rodzinnym gronie. To on stanowi na ogół serce domu, przy którym zbierają się jego mieszkańcy, by opowiedzieć sobie wzajemnie o upływającym dniu. Współcześnie kominek można wkomponować w różnorodne aranżacje sprawiając, że będzie on nie tylko rozgrzewał domowników, ale również odpowiadał ich indywidualnym gustom i upodobaniom.

Kominki Lexus Wrocław

Tradycyjne rozwiązania w nowoczesnym stylu

Jeszcze jakiś czas temu, kominki kojarzyły się z budownictwem w stylu tradycyjnym. Dziś wpisują się one również idealnie w nowoczesne rozwiązania architektoniczne, nadając im wyjątkowy styl i charakter. Co więcej, kominki mogą nawet optycznie powiększać niewielkich rozmiarów przestrzenie, poprzez wykorzystanie wielkoformatowych płytek na podłodze. Te same płytki (75×75 cm), zastosowane w obudowie kominka, tworzą wizualnie matową i gładką fakturę, stanowiąc uzupełnienie kreatywnych wykończeń wnętrz. Tego typu niekonwencjonalne rozwiązania idealnie wpisują się w nowoczesne trendy i innowacyjne aranżacje.

Kominek w zabytkowych wnętrzach

Styl vintage nawiązuje do melancholijnych klimatów minionych epok. W tego typu aranżacje idealnie wkomponuje się marmurowy kominek. Rozświetli on długie wieczory blaskiem ognia, który będzie ogrzewał podłogę o wyglądzie sędziwego drewna. Doskonale sprawdzą się tutaj również płytki ceramiczne, które swoim wyglądem przypominają drewno. Z pewnością jednak łatwiej je utrzymać w czystości. Tego typu rozwiązania stosują osoby, cechujące się sentymentem do przeszłości i umiłowaniem romantycznego klimatu z ubiegłych stuleci.

Nowoczesny kominek w salonie - Kominki Lexus Wrocław

Styl i charakter dodatków

Wybór odpowiednich dodatków nie może być dziełem przypadku. Dlatego też warto zaufać nowoczesnej modzie na inspiracje światem przyrody. Ekologiczne skóry, sztuczne poroża i futra świetnie skomponują się z kominkiem, tworząc razem niepowtarzalny klimat domowych wnętrz. Idealnym uzupełnieniem będą drewniane meble, bez zbędnych dodatków, odwracających uwagę od tego, co najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.