stół

Stoły z metalowymi nogami zyskują co raz większą popularność w procesie urządzania wnętrz. Nierzadko wybierane są już nie tylko przez profesjonalnych projektantów, ale również goszczą w pospolitych domach jako nowoczesny, designerski element aranżacji. Na rynku dostępne są metalowe nogi w wielu formach, różniące się zarówno kolorystyką jak i wzorem czy strukturą. Dzięki temu można dopasować je do rozmaitych stylów panujących w danym pomieszczeniu – np. industrialnego, loftowego lub nowoczesnego.

Nogi metalowe – rodzaje

Nogi metalowe do stołu https://sklep.merkuryam.pl/NOGI-c60 mogą być różne – czarne lub srebrne, matowe albo błyszczące, kwadratowe i okrągłe – wszystko zależy od potrzeb oraz indywidualnych upodobań. Duży wybór oferuje sklep z akcesoriami meblowymi Merkury. W bogatej ofercie sklepu odnaleźć można m.in.:
1. Nogi metalowe srebrne w wariantach:
 – satyna mat,
 – chrom połysk,
 – aluminium mat,
 – stal szczotkowana.
2. Nogi metalowe szare.
3. Nogi metalowe białe.
4. Nogi metalowe czarne.
Nogi występują zarówno w wersjach okrągłych jak i kwadratowych. Większość z nich posiada możliwość regulacji. 

Nogi metalowe – kształty

Nie wszystkie nogi metalowe muszą być wyłącznie prostą, pojedynczą nogą, mocowaną do blatu stołu w ilości trzech czy czterech sztuk. Sklep Merkury oferuje również nogi stołowe w innych, ciekawych kształtach. Zakupić można wariant w kształcie litery “X”, tzw. krzyżak lub “U” w formie trapezu albo prostokąta. Do wyboru jest również trapez z poprzeczką, przypominający literę “H” albo pełny kwadrat. Ponadto, w bogatym asortymencie są jeszcze inne wzory, których kształty są tak niebanalne, że trudno je do czegoś porównać. Wszystkie z nich występują wyłącznie w jednym, czarnym kolorze.

Nogi metalowe nie tylko do stołu

Metalowe nogi sprawdzają się doskonale nie tylko jako ozdoba stołu, ale również innych elementów wyposażenia wnętrz. Mogą zostać zastosowane np. w stolikach kawowych, które świetnie będą współgrać ze stołem utrzymanym w podobnym stylu lub jako stelaż biurka do pracy. Ponadto, w domach urządzonych w stylu industrialnym czy loftowym spotkać można również metalowe nogi w łazience, jako stelaże do blatu pod umywalkę. To w ostatnich czasach bardzo popularne rozwiązanie.

Nogi metalowe – stylowe i praktyczne

Metalowe nogi od stołu nadają mu nie tylko niepowtarzalnego, stylowego wyglądu, ale również są bardzo praktyczne. Zapewniają doskonałą stabilność, chroniąc tym samym stół przed wieloma możliwymi uszkodzeniami. Stabilna konstrukcja oraz nowoczesny design to największe atuty zastosowania przy stole metalowych nóg.