taśmy tekstylne do uszczelniania okien

Montaż warstwowy okien oraz ich uszczelnianie, to procesy, które pozwalają nam utrzymać w domu odpowiedni, komfortowy poziom ciepła. Aby jednak tak się stało, proces montażu musi zostać przeprowadzony w poprawny sposób. W innym wypadku prace będą wymagały poprawek, a opłaty wzrosną. Nie można również wykluczyć pojawienia się w pomieszczeniach grzybiczych wykwitów. W celu właściwego montażu, coraz częściej stosuje się taśmy tekstylne do uszczelniania okien.

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien – jak je stosować?

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien posiadają wiele zalet. Dzięki ich elastyczności można je bez trudu zamontować; solidność sprawia z kolei, że odpowiednio przywierają do podłoża. Taśmy te posiadają wysoki poziom przyczepności do podłoża (drewno, tynk, PCV, aluminium, cegła, pustaki ceramiczne etc.) i funkcje paroprzepuszczalne. Oznacza to, że wilgoć oraz woda opadowa nie przedostają się do złącza.

Dobre taśmy tekstylne do uszczelniania okien są odporne na promieniowanie UV, w przeciwieństwie do zwykłej pianki montażowej, która po kontakcie z promieniami słonecznymi może tracić swoje pierwotne właściwości i kruszyć się. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie kolejnej zaprawy lub wykonanie montażu warstwowego (ciepłego), tj. takiego, który jest połączeniem pianki i właśnie taśm tekstylnych.

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien w budownictwie

W nowoczesnych budynkach stosowanie taśm tekstylnych do uszczelniania okien to w zasadzie norma. Dzięki temu nie ma ryzyka pojawienia się wilgoci, rosnących opłat za ogrzewanie czy uczucia zimna w domu. Dziś taśmy tekstylne do uszczelniania okien można stosować z powodzeniem również w budynkach remontowanych – zapewnia to solidne i trwałe efekty na lata, a nie na chwilę, jak w przypadku wielu innych rozwiązań. Fachowcy zachęcają do stosowania taśm tekstylnych do uszczelniania okien, kierując się przy tym dobrem klientów.

Jak zamontować taśmy tekstylne do uszczelniania okien?

Proces montowania taśm tekstylnych przyniesie efekty wtedy, gdy zostanie przeprowadzony w poprawny sposób. Przed przystąpieniem do prac należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni. W kolejnym etapie należy z ogromną dokładnością dołożyć taśmę do podłoża i docisnąć ją palcami – musi bowiem zostać mocno przyklejona. Aby uniknąć zanieczyszczenia taśmy, dobrze jest rozwijać ją powoli. Miejmy na uwadze również fakt, iż nie należy naklejać jednej warstwy taśmy na drugą. Musimy dostosować długość i szerokość taśmy do miejsca, w którym planujemy ją nakleić, by odpowiednio się dopasowała.

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien posiadają różne specyfikacje, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze należy przestudiować konkretne rodzaje. Taśmy mogą być przyklejane do różnych powierzchni i łączone z innymi materiałami, takimi jak folia izolacyjna czy pianka montażowa. Nie ulega jednak wątpliwości, że wykorzystywanie taśm tekstylnych to najlepsza gwarancja izolacji.