środki czystości
środki czystości

Porządki – to dla niektórych ciężki temat. Aby sprzątanie było sprawniejsze, potrzebne są dobre i skuteczne ale jednocześnie bezpieczne środki czystości. Usuwają one zabrudzenia, zarazki i inne zanieczyszczenia, zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych i kontrolują alergeny, jak kurz i pleśń.

Czytaj etykiety!

Większość popularnych środków do czyszczenia zawiera substancje, które podrażniają naszą skórę i po których można dostać alergii, a to dlatego, że wydajne preparaty są mocno skoncentrowane, a tym samym są bardziej ekonomiczne, przeznaczone do czyszczenia całego magazynu, hali lub sklepu, w publicznych, komercyjnych przestrzeniach.

Dzięki nowoczesnym formułom, znacząco przewyższają skutecznością popularne na rynku preparaty. Stąd, należy upewnić się, czy posiadają niezbędne atesty, a użytkownicy powinni stosować się do wszystkich instrukcji bezpiecznego obchodzenia się, zgodnie z etykietą produktu przed użyciem środka czyszczącego.

Profesjonalne środki czystości podzielono na grypy uwzględniając ich zastosowanie. Szeroki wybór środków dedykowanych jest do użytku w różnego rodzaju obiektach, między innymi w gastronomii, przemyśle spożywczym, w domu, w szkole i w biurze, szpitalach, itp. Odgrywają istotną rolę w naszym codziennym życiu, gdyż bezpiecznie i skutecznie, pomagają nam zachować zdrowie, a regularne stosowanie środków czystości poprawia wygląd powierzchni oraz sprawia, że w pomieszczeniu panuje przyjemny zapach.

Tu higiena i czystość jest najważniejsza!

Jednym z najważniejszych obszarów gdzie najważniejsza jest jest czystość i higiena, to właśnie przemysł spożywczy i gastronomia, tam, gdzie karmi się ludzi, wytyczne i przepisy są bardzo rygorystyczne. A właścicielom tego typu lokalu powinno zależeć na tym, aby chronić zdrowie konsumentów i ich rodzin. Pamiętajmy, że klienci często oceniają czystość na podstawie wyglądu sali, dlatego tutaj równie ważna jest dbałość o porządek.

Dlatego w tej branży warto zainwestować w , dedykowane dla gastronomii, a w dłuższej perspektywie okaże się, że wszystko to co jest profesjonalne jest bardziej ekonomiczne.

Środki czystości dedykowane dla restauracji mają doskonałe właściwości czyszczące dla charakterystycznych zabrudzeń, dzięki temu, że są wydajne praca jest szybsza i bardziej efektywna, a finalnie okazuje się, że zakup profesjonalnej chemii jest bardziej ekonomiczny i dużo bardziej opłacalny, gdyż występują w dużych ilościach, do bardziej wymagających zastosowań.

Obowiązkowa dezynfekcja

Powierzchnie i urządzenia w gastronomii, niosą ze sobą ryzyko przenoszenia bakterii. Dlatego w tym środowisku, aby pozbyć się bakterii, wirusów i drożdży niezbędny jest płyn do szybkiej dezynfekcji, który nie wymaga spłukiwania i jest bezzapachowy.

Kilka istotnych faktów

Chemia profesjonalna przystosowana jest do konkretnych miejsc oraz powierzchni. Stworzona jest w oparciu o najlepsze składniki o właściwościach antystatycznych i antypoślizgowych, dzięki temu pielęgnuje podłogę, chroniąc ją przed zabrudzeniem. Środek do mycia połóg, gresu, paneli, zabezpiecza parkiet czy płytki, przedłużając ich żywotność, oprócz tego że, myje to dodatkowo nabłyszcza podłogi bez pozostawiania smug. Pozostawia świeży i przyjemny zapach.

Ile rodzajów powierzchni, tyle środków czyszczących

Materiały do czyszczenia przemysłowego występują w wielu postaciach. Mogą to być mydła na bazie wody, żele, spraye, chusteczki, detergenty do prania, wybielacze, , mleczka i itp.

Płyn do mycia naczyń zarówno w gastronomii, jak i w gospodarstwie domowym jest niezbędny i niezastąpiony. Pozwala szybko bez użycia zmywarki umyć naczynia. Jest mocno skoncentrowany i ma świetną wydajność, a poza myciem nabłyszcza naczynia.

Jednym z najtrudniejszych zadań w kuchni jest usunięcie tłustych pozostałości i przypalonych resztek z piekarnika czy rusztu. Do takich ciężkich prac potrzebny jest wyjątkowo skuteczny środek czyszczący, któremu nie straszne przypalenia, zaschnięty tłuszcz, olej czy ślady po smażeniu.

Do czyszczenia blatów, lady i podłogi sprawdzi się uniwersalny i mocno skoncentrowany środek. Płyn taki ma zasadowy odczyn i jest dedykowany dla przemysłu spożywczego. Można nim umyć zarówno odporne na zasady podłogi, jak też i kuchenne blaty czy płytki, ściany lub meble.

, ma również wiele zastosowań, takich, jak np. czyszczenie armatury czy umywalek. By pozbyć się kamienia, mleczko działa aktywną pianą. Można go użyć do czyszczenia ram okiennych z plastiku czy plastikowych mebli ogrodowych, a także grilla, poradzi sobie również z kamieniem na płytkach łazienkowych oraz szybach prysznicowych.Dzięki użyciu , właściciele obiektów zapobiegaj problemom zdrowotnym użytkowników, a także dbają o zadowolenie swoich pracowników, gdyż utrzymanie standardów czystości automatycznie stwarza dobre środowisko do pracy.