ścianki tekstylne

Mówimy o nich najczęściej przy okazji targów, konferencji, imprez, festiwali, czy nawet konferencji. Ścianki tekstylne mają też zamienne nazwy, do których przeważnie zalicza się ścianki wystawiennicze lub reklamowe. Już ten krótki wstęp pokazuje, że mamy do czynienia z pewną formą reklamy, która ma miejsce w zamkniętych przestrzeniach, ale jej zadaniem jest wydostać się na zewnątrz. W jaki sposób? Za sprawą osób, które biorą udział w wymienionych wydarzeniach. Zatem muszą one przyciągać uwagę, wyróżniać się, mieć coś oryginalnego, posiadać ciekawą grafikę, a jednocześnie nie mogą przytłaczać nikogo, kto je obserwuje. Mówiąc najkrócej – powinny być w sam raz.

Ścianki tekstylne – co je wyróżnia?

Co przede wszystkim wyróżnia ścianki tekstylne? Wydaje się, że można zwrócić tutaj uwagę na co najmniej trzy czynniki. Po pierwsze są wielorazowego użytku. To znaczy, że materiał, który rozciąga się na konstrukcji, można bez problemu zdjąć i wyprać. Sam stelaż zresztą, wraz z zadrukowaną przestrzenią jest lekki i bardzo łatwy w transporcie. Zatem można jednego dnia z tą samą ścianką być we Wrocławiu, a drugie dnia w Gdańsku. Nie trzeba do tego specjalnego transportu. Wystarczy własny, osobowy samochód i można z jedną ścianką zwiedzić wszystkie imprezy, odbywające się w różnych miejscach.

Ścianki tekstylne – znaczenie grafiki

Jest jeszcze jeden czynnik, który wyróżnia ścianki tekstylne. Jest nią niewątpliwie grafika. Dużo od niej zależy, ale zanim na to zwrócimy uwagę, warto powiedzieć, że to rozwiązanie daje ogromne możliwości. Współcześnie nadruk na materiale osiąga świetne rezultaty. Kolory są takie, jak w projekcie, cały materiał może być bez problemu wypełniony. A jakość graficzna nie zmienia się i może być długo wykorzystywana. W dodatku, jeżeli byśmy się uparli, to moglibyśmy na jednym wydarzeniu skorzystać z kilku wariantów materiału przy jednej ściance tekstylnej. Obecne rozwiązania, jak na przykład rzepy, pozwalają na bardzo szybką zmianę wystroju w ramach jednej imprezy wystawienniczej.

Montaż i jego znaczenie

Jak można się domyślać – montaż, jak i demontaż ścianki jest łatwy i dość szybki. Nie będzie przesadą, jeżeli powiemy, że trwa do 5 minut. Bez pośpiechu i zbędnej nerwowości. Nie potrzebujemy tutaj żadnych narzędzi, ani nawet pomocy osób trzecich. Bez problemu poradzimy sobie z tym sami. To nie znaczy oczywiście, że wyjeżdżając na konferencje, czy targi, możemy w związku z tym pojawiać się sami, bez pomocy zespołu. Nie w tym rzecz. Istotne jest to, że nie jest to skomplikowany system. Pomyślany jest tak, że każdy sobie z nim poradzi. W związku z tym w żaden sposób nas nie absorbuje.