dach

Podczas remontu domu wiele osób zastanawia się, co zrobić ze zniszczonym pokryciem dachowym. Do wyboru pozostaje kupno nowego lub  odrestaurowanie obecnego. Podjęcie racjonalnej decyzji wymaga rozpatrzenia kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę budżet, którym się dysponuje oraz oczekiwania pod względem trwałości, estetyki i użyteczności. Niejednokrotnie najlepszym rozwiązaniem okazuje się malowanie dachu. Na czym ono polega i czy jest opłacalne?

Nowe spojrzenie na technologie sprzed lat

Remont połaci dachowej poprzez malowanie sprawdza się w wielu sytuacjach. Zazwyczaj kupno nowego pokrycia wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi. Pomimo poniesionych kosztów zdarza się, że jakość materiału nie spełnia oczekiwań klienta. Blacha lub gont pozostawiają dużo do życzenia pod względem grubości i wytrzymałości. Okazuje się, że stare rozwiązania bywają ponadczasowe. Wystarczy tylko dać im drugą szansę.

Klasyczne piękno w nowym wydaniu

Czasami architektura budynku nie pozwala na wymianę powierzchni dachowej, ponieważ mogłoby to całkowicie zaburzyć jej niepowtarzalny i oryginalny styl. Wtedy jedynym wyjściem jest malowanie, które odświeży i przywróci dawny blask, bez znacznego ingerowania.

Profesjonalizm i doświadczenie

Dzisiaj odnowienie połaci domu przebiega sprawnie, szybko i fachowo. Nowoczesny, zaawansowany technologicznie sprzęt, farby, lakiery, impregnaty wysokiej jakości oraz wiedza specjalistów sprawiają, że proces ten jest idealnym sposobem na odnowienie wyglądu posesji. Z pełną swobodą można zaufać wykwalifikowanym brygadom, bez obaw o zniszczenia i nieefektywność podjętych działań.

Dbałość o każdy szczegół

Rzetelne podejście do zagadnienia powinno przebiegać wieloetapowo. Na samym początku zawsze są oględziny, ogólna ocena starego dachu oraz wybór najefektywniejszych metod jego naprawy. Prace zaczyna się od oczyszczenia powierzchni. W przypadku metalowych struktur usuwa się rdzę, sadzę, oleje. Natomiast drewno należy oswobodzić z zalegających mchów, grzybów i porostów. Używa się do tego celu specjalnej aparatury, która pod ciśnieniem pomaga bezpiecznie pozbyć się nieczystości. Dopiero po wymyciu i zabezpieczeniu wylotów kominowych i okien można przejść do impregnacji, a później do malowania. Nakładanie farby powtarza się dwukrotnie, aby zapewnić odpowiednio grubą i wytrzymałą powłokę. Na samym końcu pojawiają się prace porządkowe oraz ściąganie elementów ochraniających. Cały proces odbywa się w warunkach pełnego bezpieczeństwa. Profesjonalna brygada zawsze zaczyna od budowy stanowisk linowych, gwarantujących komfort poruszania się i minimalizujących ryzyko upadku. Więcej informacji: https://festal.pl/