Dodatkowe funkcje w kabinach prysznicowych

Urządzenie i wyposażenie łazienki nie jest łatwe. Podstawowym problemem, jaki trzeba rozwiązać, jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Wybór konkretnego rozwiązania zależy w dużym stopniu do ilości wolnej przestrzeni w łazience, od zamiarów aranżacyjnych oraz od preferencji Twoich i Twoich domowników, którzy z danej kabiny lub wanny będą na co dzień korzystać. Poniżej rozwijamy temat kabin prysznicowych, które niesłusznie uchodzą za „gorszą wersję wanien”. Wbrew pozorom, kąpiel w kabinie prysznicowej może być nie mniej satysfakcjonująca i zadowalająca niż w dobrej jakości wannie, wystarczy tylko wybrać model wyposażony w specjalne udogodnienia i funkcje.

W poszukiwaniu idealnej kabiny prysznicowej 

Oferta kabin prysznicowych zwiększa się z roku na rok. Przybywa nie tylko nowych rozwiązań konstrukcyjnych, ale także pojawiają się modele wyposażone w coraz to nowsze i bardziej atrakcyjne funkcje. Obecnie, duża popularnością cieszą się kabiny prysznicowe pozbawione brodzika. Kabiny takie są montowane bezpośrednio przy podłodze, a wykorzystywana w nich woda jest odprowadzana za pomocą odpływów liniowych. Interesujące modele znajdziesz na stronie bravat.pl.  Zdecydowaną zaletą kabin pozbawionych brodzików są ich parametry aranżacyjne i estetyczne. Kabiny takie wyglądają nowocześnie i elegancko. 

Deszczownice oraz rozbudowane słuchawki prysznicowe to kolejne udogodnienia, o których warto pamiętać. Deszczownica sama jest formą słuchawki o bardzo dużej średnicy, którą montuje się u góry kabiny prysznicowej. Ściekająca z niej woda przypomina strugi deszczu, co pozwala osiągnąć wyjątkowy efekt relaksujący w czasie długich kąpieli. Poszczególne słuchawki prysznicowe mogą być natomiast wyposażone w dodatkowe funkcje – na przykład hydromasażu za pomocą wody, jej rozpraszania lub emitowania bardziej zintegrowanych strumieni. 

Ponadto, w kabinie prysznicowej mogą znajdować się dodatkowe dysze, do wykonywania bardziej zintegrowanego hydromasażu. Jest to rozwiązanie wybierane przez osoby cierpiące na różne dolegliwości zdrowotne, a także przez tych, którym zależy na możliwości maksymalnego „dopieszczenia” swojego organizmu po całym dniu spędzonym poza domem. 

Dodatkowe udogodnienia i urozmaicenia w kabinach prysznicowych 

Kąpiel w kabinach prysznicowych odbywa się najczęściej w pozycji stojącej. Niektóre nowoczesne modele kabin posiadają natomiast rozkładane siedziska, które pozwalają na przyjęcie bardziej wygodnej pozycji siedzącej. Możesz także nabyć specjalne rodzaje siedzisk dedykowane do montażu w kabinie prysznicowej. Jest to rozwiązanie wybierane przez różne grupy osób – np. te, które z przyczyn zdrowotnych (związanych chociażby z podeszłym wiekiem) wolą brać prysznic na siedząco. 

Systemy oświetleniowe dodawane dla kabin prysznicowych to kolejna grupa interesujących udogodnień. Systemy oświetleniowe pozwalają zamienić kąpiel w prawdziwą ucztę dla zmysłów i umysłu. Długa kąpiel w otoczeniu hipnotyzujących, głębokich odcieni błękitu bądź szybki prysznic w aurze krwistoczerwonych odcieni, to tylko kilka z możliwych zastosowań systemów oświetleniowych. Często, ich działanie jest uzupełnianie o systemy nagłośnieniowe dedykowane do kabin prysznicowych. Jeśli więc lubisz wziąć prysznic w towarzystwie muzyki, a nawet posiadasz specjalne playlisty dedykowane do kąpieli, wówczas warto sięgnąć po odpowiedni system nagłośnieniowy przeznaczone do montażu w kabinie.