okna drewniane

Okna drewniane są robione z mocnego oraz wytrzymałego produktu, natomiast instalowane w nich szklenie, podkładki oraz okucia są takie same jak w oknach z pozostałych produktów. To powoduje, iż okna drewniane to niezwykle dobry dobór. Drewno jest zawsze popularne, pasuje do wszystkiego oraz dlatego okna drewniane są wybierane nie jedynie poprzez miłośników klasyki, jednak ze względu na autentyczny rodzaj normalnego materiału są lubiane też poprzez architektów nowoczesnych budynków. Profile drewniane są sztywne, niezwykle mocne oraz trwałe.

Czemu dobrać okna drewniane?

Kilkanaście lat temu nastąpiła moda na okna PCV. Zaczęły być ono masowo montowane w niemal każdym polskim domu. Teraz panujące tendencje to naturalność i ekologiczne rozwiązania. Drewno to artykuł, jaki jest na tyle powszechny oraz trwały, iż przetrwa próbę czasu oraz chwilowe mody. Drewniane okna są efektywne, porządne, odpowiednio izolują oraz zabezpieczają przed zimnem oraz hałasem. Mogą zostać zrobione w wielu różnorodnych typach, formatach, ze zdobieniami, szybami antywłamaniowymi lub akustycznymi. Okna drewniane dostępne w ofercie https://www.stolbud.pl/okna/drewniane/ to dobór na lata.

Naturalność okien drewnianych

Ważną korzyścią drewna, z jakich zrobione są okna jest jego naturalność. Ekologiczne właściwości drewna usiłuje się odwzorowywać, proponując drewnopodobne okleiny, jakie mają być zastępstwem dla atutów dzieł natury. Natomiast już dotykając drewniane okno można czuć różnicę – nie poznamy takiego chłodu, jaki poczujemy dotykając odmienne produkty. Nie bez znaczenia jest też atut ozdobny, wyjątkowo widoczny w wypadku drewnianych okien lazurowanych, na jakich można sprawdzić naturalną budowę drewna.

Ciepło w domu

Drewniane okna to naturalnie nie jedynie element ozdobny – grają one także ważną rolę z punktu widzenia eksploatacji domu. W jaki sposób? Odpowiedź jest w tak nazywanym wskaźniku przenikania ciepła, więc parametrze, jaki winien zostać zaprezentowany w specyfikacji fachowej każdego okna – jeżeli pragniemy zadbać o to, by własny dom był ekologiczny oraz oszczędny, musimy obowiązkowo zwrócić uwagę na ów parametr. Mówi nam on, jaka ilość energii termicznej jest w stanie „uciec” z własnego domu poprzez zamknięte okno w ustalonej jednostce czasu – naturalnie, im niższa wartość wskaźnika, tymże „cieplejsze” są okna.

Nowoczesne rozwiązania

W nowatorskich oknach drewnianych wykorzystuje się mnóstwo nowoczesnych rozwiązań. Przykładem tego jest montaż czterech uszczelek – w tymże: dwóch uszczelek wrębowych, podkładki krawędziowej i podkładki na przestrzeni styku termookapnika oraz konstrukcji okiennej. Owa ostatnia przeciwdziała dostawianiu się nie jedynie zimnego powietrza do wnętrz, jednak także wody opadowej między skrzydło natomiast framugę okna.