bloczki ogrodzeniowe

Ogrodzenie spełnia wiele ważnych funkcji. Jest zabezpieczeniem terenu, zapewnia intymną atmosferę domownikom poruszającym się po posesji, ponadto chroni przed warunkami pogodowymi. To jednak wciąż nie wszystko. Tak duża mnogość funkcji sprawia, że wybór ogrodzenia staje się bardzo ważnym etapem budowy domu. Na rynku dostępne są bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego, które zyskują na uznaniu użytkowników, i to nie tylko ze względu na ich ciekawą estetykę.

Ogrodzenie spełnia wiele ważnych funkcji. Jest zabezpieczeniem terenu, zapewnia intymną atmosferę domownikom poruszającym się po posesji, ponadto chroni przed warunkami pogodowymi. To jednak wciąż nie wszystko. Tak duża mnogość funkcji sprawia, że wybór ogrodzenia staje się bardzo ważnym etapem budowy domu. 

Na rynku dostępne są bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego, które zyskują na uznaniu użytkowników, i to nie tylko ze względu na ich ciekawą estetykę. 

  • Funkcje ogrodzenia

Ogrodzenie jest niezbędne na każdej posesji, a w szczególności wokół domów, które są położone na uboczu. Teren staje się chroniony, a samo ogrodzenie stanowi niejako pierwszą barierę dla potencjalnych intruzów. 

Kolejna rola to wyznaczenie granic działki lub wydzielenie poszczególnych stref na posesji, np. wtedy, gdy w planach jest zagospodarowanie zielonej przestrzeni na część rekreacyjną, przeznaczoną dla majsterkowiczów lub tworzoną z myślą o kompostowniku. 

Ogrodzenie z betonu architektonicznego bądź innego surowca, zabezpiecza ogród i dom przed działaniem czynników atmosferycznych. To bariera dla nadmiernego promieniowania słonecznego, opadów, a także silnych podmuchów wiatru. 

Dopasowane ogrodzenie daje użytkownikom poczucie prywatności. To zachowanie intymnej atmosfery, gdy można się uchronić przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, ale i całkowicie obcych osób. 

I wreszcie funkcja dekoracyjna. Obiekt mieszkalny powinien komponować się z aranżacją zielonej przestrzeni, ale i ogrodzenia. Dzięki temu kompozycja całego terenu jest spójna, estetyczna i sprzyja tworzeniu azylu, miejsca w pełni bezpiecznego i komfortowego. 

  • Bloczki ogrodzeniowe – dlaczego warto na nie postawić?

Spośród dostępnych materiałów, z których wykonuje się ogrodzenia, najlepszym stosunkiem jakości do ceny odznaczają się bloczki bazujące na betonie architektonicznym. Mamy bowiem do czynienia z produktem uniwersalnym pod względem jego estetyki. Tak wykonane ogrodzenie pasuje do nowoczesnej, rustykalnej, skandynawskiej oraz industrialnej architektury domu. Z powodzeniem betonem architektonicznym można otoczyć posesję przyległą do klasycznego domu inteligentnego. 

Bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego są łatwe w montażu, co owocuje sprawnym przygotowaniem ogrodzenia do codziennej, intensywnej eksploatacji. Właściwości betonu dekoracyjnego decydują zaś o dużej wytrzymałości tak wykonanego ogrodzenia. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne i sforsowanie. Twardy materiał, niepodatny na działanie czynników zewnętrznych, nie traci na swoich walorach użytkowych przez długie lata. 

Betonowe ogrodzenia sprawdzają się nawet w rejonach nadmorskich, ponieważ słona woda nie wpływa negatywnie na parametry bloczków z betonu architektonicznego. Nie ma również ryzyka zapleśnienia czy zagrzybienia ogrodzenia, ani też rozwoju nieestetycznego mchu. 

Dekoracyjność to z kolei walor, który doceniają najbardziej wymagający odbiorcy. Betonowe bloczki dostępne są w różnych wybarwieniach, a ich powierzchnia wcale nie musi być idealnie gładka. Dzięki temu zewnętrzne, funkcjonalne ogrodzenie posesji staje się okazją do uatrakcyjnienia całej przestrzeni. 

  1. Trwałość na lata

Znalezienie firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją bloczków ogrodzeniowych z betonu architektonicznego, nie jest trudne. Liczy się jednak jakość surowców zastosowanych do poszczególnych elementów ogrodzenia, dopasowanie do indywidualnych życzeń klientów oraz prawidłowy montaż. 

bloczki


Powyższe jest w stanie zapewnić, wyspecjalizowana w produkcji takich ogrodzeń, Manufaktura SLABB. Nieustanna współpraca nie tylko z architektami i wykonawcami, lecz również z artystami, pozwala na realizowanie projektów, które wyróżniają się nie tylko pod względem pożądanych parametrów ogrodzeń, ale i ich unikalnej estetyki.